Asayiş

Ülkemiz için çok çalışalım

Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Bafra’nın Sürmeli Mahallesi’nde mahalle muhtarları ve halk ile bir araya gelerek sohbet etti.

Bu yıl içinde bölgede yapılması planlanan çalışmalar hakkında vatandaşları bilgilendiren Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “Bundan 5 yıl öncesine kadar Sürmeli’de beton yol sadece hayaldi. Zorda kalmadıkça asfalt kullanmıyoruz. Dayanıklılığı ve uzun ömürlülüğü nedeniyle beton yol tercih ediyoruz. Sürmeli gibi birçok mahallemiz bu beton yollar ile buluştu. 2018 yılında daha da fazlasını yapmayı planlıyoruz. Bir gemide hep beraber geleceğe doğru gidiyoruz. Çocuklarımıza daha iyi bir gelecek kurmaya çalışıyoruz. Kolları sıvayıp ayağınıza çizmeleri giyip bir uğraş vermenizle oluyor bu işler. Mesela bu yolun uzun ömürlü olması için size düşen görevler var. Ağır tonajlı araçlardan yollarımızı koruyun. Yüklü araçlarla burada bir şeyler yapmak isteyeni uyarın. Bunlar milli servettir. Hep birlikte sahip çıkmamız lazım” dedi. 

 

ORGANİK TARIM DESTEKLENECEK

Sürmeli Mahallesi’nde vatandaşların organik tarım ile yakından ilgilendiğini bildiklerini ve bu kapsamda Kırsal Kalkınma Dairesi Başkanlığı’nın vatandaşlara her türlü desteği sağladığını hatırlatan Başkan Yılmaz, “Ülkemiz için her zaman daha fazla şeyler yapmamız lazım. Köylerinizde üretim ve rençberliği artırın. Memleketin kalkınması ticaret ve üretimden geçiyor. Sürmeli Mahallesi özellikle organik üretimle ilgili bir mücadele veriyor. Bunun farkındayız. Bu yüzden Büyükşehir olarak hiçbir zaman desteklerimizi esirgemedik, esirgemeyiz de. Kullanımı açtığımız bu yol Sürmeli Köyü’nün zenginleşmesine sebep olmalı. Üretimin artmasını sağlamalı” açıklamalarında bulundu. 

 

ÜLKENİN GELECEĞİ İÇİN DUA 

Başkan Yılmaz ‘Her beraber bu ülkenin geleceği için dua edelim’ diyerek Afrin Harekatı’nda görev alacak askerler için vatandaşlardan dua etmelerini istediği konuşmasını şu sözlerle sürdürdü; " Afrin Harekatı için tüm planlar hazır. Özel eğitimli askerlerimizden oluşan 2 tugay görev alacak. Fırat Kalkanı’nda bölgeyi IŞİD terör örgütünden temizleyen devletimiz şimdi de Afrin Harekatı ile bölgedeki PKK/PYD unsurlarını kuşatacak. Arazi yapısı dolayısıyla burada hava harekatı ağırlıklı olacak. Askerlerimizi zorlu günler bekliyor. O yüzden hep beraber dua edelim. Ülkemizin geleceği için, askerlerimizin sağ salim dönmesi için dua edelim."


Fatih MIRIK