Çok Çalışmak Zorundayız

05.12.2017 16:43 Tüm Yazıları

CHP Samsun Örgütü’nde ilçe kongreleri başladı.

Ayvacık, Terme, Çarşamba, Kavak, Ondokuzmayıs ilçe başkanları seçimleri tamamladı.

Yarın Ladik İlçe Kongresi yapılacak.

Salıpazarı, Alaçam, Bafra, Canik, İlkadım, Tekkeköy, Havza, Yakakent, Asarcı, Atakum kongreleri yapıldıktan sonra 18 Aralık’ta gerçekleştirilecek Vezirköprü kongresi ile ilçe kongreleri tamamlanmış olacak.

7 Ocak 2018 tarihinde yapılacak İl Kongresi ile kongre takvimi sona erecek.

36. Olağan Kurultay ise 3-4 Şubat 2018 tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Genel Başkanlık seçimi yapılacak, parti meclisi yenilenecek.

Samsun Milletvekili Kemal Zeybek; ilçe kongrelerine katılıyor.

CHP’ye hizmetleri dokunmuş, parti içi kademelerde görev almış olanlara, hiçbir görevi bulunmamasına karşın CHP’yi her ortamda savunan, ilkelerini anlatanlara da teşekkür ediyor.

“Partimizin hiçbir kademesinde görev almamış olan Atatürkçü insanların Cumhuriyet ve Cumhuriyet Halk Partisine bağlılıklarını görmek hepimiz adına sevindiricidir.” diyor.

Devam ediyor:

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ ün gösterdiği hedeflere ulaştırmak hepimizin görevidir. Bizlere yüklenen sorumluluk bilinci içerisinde çalışmalıyız! Cumhuriyetin nitelikleri ve partimizin ilke ve hedeflerini bütün yurttaşlarımıza en iyi şekilde anlatmamız gerekiyor. Cumhuriyet Halk Partisi ve ona gönül vermiş bütün vatandaşların tarihi sorumluluk bilinci ile hareket etmesi, çalışması gerekir.”

Ülkenin içinde bulunduğu durumu anlatıyor:

“Ülkemizin içinde bulunduğu durum iç açıcı değildir. Ülkemizi yöneten siyasal iktidarın öngörüsüz politikaları sonucunda bütün komşularımızla bir barışık, bir kavgalı halimizden ötürü sözüne güvenilmez, ne yaptığı belirsiz bir ülke konumuna geldik. Mevcut durum ülkemizin itibar kaybına uğramasını yaratmıştır. Ülkemizin dünya kamuoyu önünde tartışılması ve olumsuz algılanması hepimizi derinden üzmektedir. Mevcut siyasal iktidarın ülkemizi getirdiği çıkmaz sokaktan çıkarmak için hepimize görevler düşmektedir.”

CHP ailesi olarak özeleştirinin önemine değiniyor:

“Cumhuriyet Halk Partisi ailesi; bizler birazda kendimizi eleştirip, öz eleştiri yapmamız gerekir. Bizler üzerimize düşen görevleri mutlaka yerine getirmeliyiz. Eleştirince kırılan, darılanlar oluyor! Bu durumu ortadan kaldırmamız gerekir. İktidara talip olan bir siyasi partinin üyeleri çok çalışmak, herkesle temas kurmak zorundadır. Biz iktidara talibiz onun içindir ki çok çalışmak zorundayız. Ülkemizi mevcut siyasal iktidardan kurtarmanın yolu; çok çalışarak, çok insanı ikna etmek ve sandıkta galip gelmektir. Bunun tek bir yolu vardır. Partinin yöneticileri bıkmadan usanmadan; Cumhuriyet Halk Partisinin ilkelerini halka anlatmaktır. Mevcut siyasal iktidardan ülkemizin kurtulması için 2019 yılında üç seçim birden yapılacak. Erken seçim olmazsa takvim böyle gösteriyor.”

Yol arkadaşlarına da şu sözlerle sesleniyor:

“Değerli yol arkadaşlarım; Şimdi görev sizlerde seçilecek ve seçecek dostlarım göreviniz çok zor. Ülkemizin geldiği nokta hepinizin malumudur, haber dinleyen gazete okuyan, olup bitenleri takip eden insanlarsınız, mevcut siyasal iktidarı sandığa gömmek hepinizin görevidir. Cumhuriyet Halk Partisi örgüt yöneticiliğine talip olan; bütün yol arkadaşlarımı kutluyorum. Örgüt seçimlerinden sonra bir dakikanızı dahi parti içi mücadele için ayırmayınız! Çünkü göreviniz zor üç seçim bir yıl içinde olacak şimdiden çalışmaya başlayacaksınız. Seçimler sonunda göreve gelecek yönetim kuruluna başarılar diliyorum, yolunuz açık olsun.”