Ekonomi

HİÇ KİMSE MAĞDUR EDİLMEYECEK

OMÜ Genel Sekreter Doç. Dr. Menderes Kabadayı," Terör örgütü ile bağlantısı olanlar ve kanuni engelleri olanlar hariç herkesi kadroya alacağız" dedi.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nde başvuru sürecinin başlamasıyla birlikte taşeron olarak çalışan işçilerin kadro heyecanı yaşanıyor. OMÜ’de taşeron İşçi olarak çalışan yaklaşık bin 850 personel, daimi işçi kadrosuna geçmek için başvuruda bulunmaya başladı.

Samsun’da en fazla taşeron işçi çalıştıran kurum olan Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nde, Tıp Fakültesi Hastanesi de dâhil olmak üzere, yardımcı sağlık personeli, güvenlik, teknik işler personeli, temizlik işleri, çevre ve orman işleri ile yemek hizmetleri kapsamında çalışanlar olmak üzere toplam bin 850 personel bulunuyor. 

SÜREC TAKVİME BAĞLANDI

Taşeron işçilere kadro verilmesi düzenlemesinin yasalaşmasının hemen sonrasında, Genel Sekreter Doç. Dr. Menderes Kabadayı’nın başkanlığında, birim amirlerinden bir çalışma komisyonu kurularak başvuruların alınmasında izlenecek süreç belirlendi.Yıllardır OMÜ’de görev yapan, taşeron personelin daimi işçi kadrosuna geçiş işlemlerinin belirlenen zamanda, herhangi bir hak kaybına yol açmadan en hızlı şekilde tamamlanması için Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç tarafından tüm birimlere talimat verilirken personelin işlemlerinin bir an önce tamamlanması için de 6 farklı noktada başvuru kabul ofisleri oluşturuldu.

 

HERKESE KADRO VERECEĞİZ

Bu arada  süreçle ilgili detayların paylaşılması amacıyla Genel Sekreter Doç. Dr. Menderes Kabadayı, Tıp Fakültesi Pembe Salonda işçilerle bir araya geldi. Genel Sekreter Kabadayı, işçilere yaptığı konuşmada “ Gerekli talimatları verdim. Yanlış anlamalara mahal vermemek adına bizzat ben, çalışan arkadaşlarımızı bilgilendirmek için buradayım. Şunu vurgulamak isterim ki terör örgütleri ile bağlantıları olanlar ve birtakım kanuni engelleri olanlar hariç herkesi kadroya alacağız, baştan bunu söyleyeyim.” dedi

HİÇ KİMSE MAĞDUR EDİLMEYECEK

Kabadayı, kadro verilmesi sürecinde Üniversite olarak hiçbir kimsenin mağdur olmaması ve hiçbir hak kaybının yaşanmaması açısından mevcut mevzuat ve kanun uyarınca gece gündüz çalışmaya hazır olduklarını vurgularken şunları dile getirdi:

“Sosyal mecrada bu konuda dolaşımda olan iddia ve dedikodulara lütfen itibar etmeyin. Bizler sizlerin mağdur olmaması için ne gerekiyorsa yapacağız. Biz bir aileyiz ve bu ailenin huzurunun bozulmaması için lütfen herkes işini layıkıyla yapsın. Hiç kimse sizi bizden daha çok düşünmez yeter ki uyumumuzu bozmayalım. Bu aynı zamanda çalışma barışının sağlanmasına ve Üniversitemizin kurumsal gelişimine ve imajına da katkı sağlayacaktır.”

Menderes Kabadayı toplantıda ayrıca kendilerine yapılacak kadro sınavı konusunda maddi anlamda herhangi bir masrafta bulunmamalarını tavsiye etti.