Ana Sayfa Yaşam 200 öğrencinin sevinmesi için

200 öğrencinin sevinmesi için

Ankara-Vezirköprü Platformu ve İnsani Yardım Vakfı işbirliği ile toplanan yardımlar Vezirköprü’de tespit edilen ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırılacak.

Giriş Tarihi: 6 Haziran 2017 Salı 11:56
200 öğrencinin sevinmesi için
Agromec

Ankara-Vezirköprü Platformu ve İnsani Yardım Vakfı (İHH) işbirliği ile “Yetim gülerse, dünya güler” sloganıyla toplanan yardımlar Vezirköprü’de tespit edilen ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırılacak.

Ramazan ayı nedeniyle toplanan yardımların teslimi için Vezirköprü Belediye Kültür Merkezi'nde tören düzenlendi. Devir teslim programında konuşma yapan Ankara-Vezirköprü Platformu Başkanı Murat Gülşen, “Yetim gülerse, dünya güler” sloganıyla yardımları topladıklarını söyledi.

BAYRAMDA ÇOCUKLAR SEVİNECEK

Gülşen, “200 öğrencimize yönelik giyim kampanyamızı başlattık. Ankara’daki hayırsever vatandaşlarımızın ve kaymakamlığımızın da desteği ile bu yardımları ihtiyaç sahibi öğrencilerimize ulaştırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Dünyada kötüler durmuyor, huzuru bozmak için elinden geleni yapıyor. Biz de iyilik adına çalışıyoruz. Bir çocuğun bayramlık sevinci nedir çok iyi biliyoruz. O yüzden bu bayramda çocuklarımızı sevindirmenin de mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

1 MİLYON KİŞİYE ULAŞTI

İnsani Yardım Vakfı (İHH) Samsun İl Temsilcisi Hüseyin Mutlu konuşmasında, dünyada 400 milyon yetim bulunduğunu, bu yetimlere ulaşmada en başarılı İHH olmasına rağmen sadece 160 ülkede 100 bin yetime ulaşabildiklerini söyledi. Mutlu, bayram yardımları, harçlık yardımları gibi yardımseverlerin yaptığı yardımlarla  1 milyon kişiye ulaşabildiklerini ifade etti. 
Vezirköprü Kaymakamı Yunus Emre Altıner ise yardımlarından dolayı Ankara - Vezirköprü Platformu oluşumuna ve İHH’ya teşekkür ederek, yetim ve öksüzlere, yardıma muhtaç kişilere mutlaka yardım eli uzatılması gerektiğine dikkat çekti.
Konuşmaların ardından her ihtiyaç sahibi için içerisinde tişört, pantolon, çorap ve ayakkabının bulunduğu paketler İHH Vezirköprü temsilciliğine teslim edildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Derviş Alp 1 yaşında

Derviş Alp 1 yaşında

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık