Ana Sayfa Spor BENDEN BU KADAR!

BENDEN BU KADAR!

Kulüplerin, ‘Kulüpler Yasası’ taslağı üzerinde uzlaşamaması üzerine Bakan Kılıç, isyan etti:

Giriş Tarihi: 23 Aralık 2012 Pazar 10:59
BENDEN BU KADAR!
Agromec

Geçtiğimiz çarşamba günü Kulüpler Birliği Vakfı ile bir toplantı yapan Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, kulüp yöneticilerinin ‘Kulüpler Yasası’ taslağı üzerinde anlaşamamasına sinirlendi.


“Eğer işlerinizi ‘Dernekler Yasası’yla sürdürmek istiyorsanız, buyrun devam edin. Bu yasaya müdahil olmadık. Sizin önerilerinizle hazırladık, onu da beğenmiyorsunuz.”


Ocak ayında TBMM gündemine gelmesi beklenen Kulüpler Yasası’nda geçtiğimiz çarşamba günü kulüpler arasında ortaya çıkan anlaşmazlığın ardından ilginç bir gelişme yaşandı. Kulüplerin fikir birliğinin oluşmayacağı kanaatine varan Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç “Benden bu kadar. Eğer Dernekler Yasası’yla işlerinizi sürdürmek istiyorsanız, buyrun devam edin” diyerek masadan çekildi.Uzun süredir yasalaşmak için bekletilen, nihayet Bakan Kılıç’ın hayata geçirilmek üzere gündeme aldığı Kulüpler Yasası geçtiğimiz gün İstanbul’da yapılan toplantıda ele alınmıştı. Kulüplerin ortak nokta bulma konusunda bir türlü anlaşamaması Bakan Kılıç’ı kızdırdığı, Kılıç’ın başkan ve yöneticilere hitaben, “Biz bu yasanın hiçbir kısmına müdahil olmadık. Sizden öneri istedik. Yolladığınız taslakları bu toplantıda ortaya açtık. Kendi hazırladığınız işe sahip çıkmıyorsunuz. Kamuoyu sanki bizim hazırladığımız bir metne karşı çıkıyormuşsunuz sanacak. Kendi metinlerinizi beğenmiyorsunuz. Bizden bu kadar. Eğer anlaşabilirseniz buyrun tekrar gelin. Ben hazırım” dediği öğrenildi.

Kulüpler özellikle iki konu üzerinde biraraya gelemiyorlar. Bunlardan ilki temlik konusu. Kulüplerin önemli bir kısmının başkan ve yöneticileri, hem temliğin engellenmesini hem de bu engellemenin geriye yürüyerek uygulanmasını kabul etmiyor.

 

SÜRE TARTIŞMASI!


BİR diğer itiraz konusu ise başkan seçilebilme kriterlerinde yapılması düşünülen değişiklik. Özellikle F.Bahçe ve G.Saray’ın ceza alan bir yönetici adayının seçilememesini düzenleyen maddede süre konusunda tartıştıkları gelen bilgiler arasında.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Tek eksik goldü

Tek eksik goldü

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık