Ana Sayfa Eğitim BU BİR SEVİNELİM Mİ ÜZÜLELİM Mİ HABERİDİR

BU BİR SEVİNELİM Mİ ÜZÜLELİM Mİ HABERİDİR

MEB, her çocuktan her yıl ortalama 80-100 TL olarak toplanan 'Eğitime Katkı Payı'nı kaldırıldı. Bu durum bazı çekinceleri de beraberinde getirdi. İşte katkı payının eğitime yansıması..

Giriş Tarihi: 22 Aralık 2012 Cumartesi 11:08
BU BİR SEVİNELİM Mİ ÜZÜLELİM Mİ HABERİDİR
Agromec

HABER1919.COM


İlk ve orta dereceli okullarda kayıt parasından sonra, sınıf anneleri gibi kişilerce okulun ihtiyaçlarını karşılamak için her çocuktan her yıl ortalama 80-100 TL olarak toplanan Eğitime Katkı Payı da kaldırıldı.

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, velilerden herhangi bir ad altında aidat, bağış, para isteyenlere soruşturma açılmasını emretti.

 

SORUN KATKI PAYINI KALDIRMAKLA ÇÖZÜLMÜYOR


Her eğitim ve öğretim dönemi başında ve dönem süresince katkı payları her zaman tartışma konusu olur. Milli Eğitim Bakanlığı, "Velilerden herhangi bir isim altında para alınmayacak" açıklaması yapsa da, okullara devletin gönderdiği ödenek tek başına yetmiyor. Bir okulda kadrolu çalışan hizmetli sayıları yetersiz. Ek hizmetli çalışana ihtiyaç duyuluyor. Bu durumda da okullarda ciddi temizlik ve güvenlik sorunu ortaya çıkıyor.


Kıyafetin serbest bırakıldığı bir dönemde özellikle güvenlik elemanları önemli bir ihtiyaç haline geldi. Bu durumda can güvenliği sorunu da ortaya çıkacak. Diğer yandan, birçok okul su, elektirik borcunu ödeyemiyor. Bu soğukta kaloriferi yanmayan okullar var. Veli katkı paylarının kalkması okul yönetimlerini zora sokacak gbi görünüyor.

 

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Ehliyet sınavlarında yeni dönem

Ehliyet sınavlarında yeni dönem

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık