Ana Sayfa Yaşam Evsiz hayat sürüyorlar

Evsiz hayat sürüyorlar

Lösemili çocuğunun tedavisi için eşyalarını satarak iki çocuğuyla Samsun'a gelen ve 3,5 aydır lösemi derneğinin misafirhanesinde kalan anne, kendilerine uzanacak yardım elini bekliyor.

Giriş Tarihi: 5 Haziran 2017 Pazartesi 13:18
Evsiz hayat sürüyorlar
Agromec

Yaklaşık iki yıl önce lösemiye yakalanan oğlunun tedavisi için Samsun'a gelen Hülya Canbaz ve iki çocuğunun tek sığınabildikleri yer Lösemili ve Kan Hastalıklı Çocuklar Derneği(LÖSAM) oldu. Maddi durumunun kötü olmasından dolayı Çorum'da kirada oturduğu evin eşyalarının bir kısmını satarak Samsun'a gelen aile, LÖSAM'ın aileler için açtığı misafirhanede kalmaya başladı. Sürekli oğlunu hastaneye götürmek zorunda kalan Hülya Canbaz, yanından ayıramadığı için 1. sınıfa giden kızını da 2 aydır okula gönderemiyor. Zor durumda olduğunu belirten Hülya Cambaz, hayırseverlerden yardım bekliyor.

YARDIM ELİ BEKLİYORUM

3,5 aydır derneğin misafirhanesinde kaldıklarını belirten Hülya Canbaz, "Tedavi için hastaneye gittiğimizde hastanede kalıyoruz, onun dışında buradayız. LÖSAM'ın desteğiyle ayakta kalabiliyorum. Buradan başka gidecek yerim yok. Çorum'daki evi boşaltmak zorunda kaldım. Maddi durumum elvermediği için eşyalarımın bir kısmını sattım, bir kısmını da arkadaşımın evine koydum. Onları da satacağım. Burada ev tutamam çünkü maddi gücüm yok. Tek gelirimiz oğlumun bakım parası. Eşimden şiddetli geçim yüzünden ayrıldık.  Kızım birinci sınıfa gidiyor. Öğretmenleri kırtasiye gereçlerini karşıladılar. Fakat kızım iki aydır okula gidemiyor. Çünkü bırakacak kimsem yok. Hastaneye gidiyoruz onu da yanımda götürmek zorunda kalıyorum. Başımızı sokacak bir ev istiyorum." dedi.

HAYALİ POLİS OLMAK

Hayali polis olmak olan lösemili 8 yaşındaki Haktan Uzun, giydiği polis kıyafetlerini üstünden çıkarmıyor. T edavi olmak istediğini söyleyen Haktan ise " Bana ilik bulunmasını isterim. Ev tutmak istiyoruz ama tutamıyoruz. Bakım parasını versek bu sefer de ne yiyip içeceğiz. Onun için bize bir ev tutulmasını isterim" diye konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Derviş Alp 1 yaşında

Derviş Alp 1 yaşında

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık