Ana Sayfa Kültür & Sanat Fotoğraflarla Muhabir Sergisi

Fotoğraflarla Muhabir Sergisi

Basın İlan Kurumu (BİK) Samsun Müdürü Mustafa Bayraktar, gazeteciliğin temel direği olan muhabirlerin geçmişten bugüne çekmiş oldukları fotoğrafların 18 Temmuz’da sergileneceğini söyledi.

Giriş Tarihi: 30 Mayıs 2017 Salı 15:45
Fotoğraflarla Muhabir Sergisi
Agromec


Muhabirliğin haber ve okur arasında var olan bağ olduğunu da ifade eden Basın İlan Kurumu (BİK) Samsun Müdürü Mustafa  Bayraktar, “Muhabir habere en yakın rahata en uzak olan kişi. Devletle halkın arasındaki ilk teması sağlayan, haberi toplayan, kamuoyuna ulaştıran da muhabir. Gazeteciliğin kılcal damarları, olmazsa olmazı da o. Samsun’da faaliyet gösteren yerel ve ulusal gazetelerde görev yapan muhabirlerin geçmişten günümüze kadar çekmiş olduğu fotoğraflardan 55 tanesi ‘Fotoğraflarında muhabir’ adı altında 18 Temmuz 2017 tarihinde sergilemeyi düşünüyoruz” dedi.
Üç gün sürecek olan sergide katılımcılar tarafından satın alınacak olan fotoğrafların gelirlerinin yüzde 49’unu fotoğrafı çeken muhabire verileceğini de dile getiren Mustafa Bayraktar, “Yüzde 51’i de daha sonra belirlenecek olan çocuklara yönelik bir etkinlikte kullanılacak veya vakfa bağışlanacak. Muhabirinin her alanda göstermiş olduğu fedakarlığı burada da görmek mümkün” şeklinde konuştu.

GEÇMİŞ YILLARA AİT FOTOĞRAFLAR

40 yıldır görev yapan muhabirlerin olduğunu söyleyen Bayraktar, “Eski Samsun fotoğrafları da olabilir spor müsabakalarında çekilen bir fotoğrafta. Siyasetçilerin veya sanatçıların ilginç fotoğrafları da olabilir mezuniyet töreninden bir karede. Bugün çekilen bir fotoğrafta olabilir geçmişten nostalji de yapılabilir. Arkadaşlarımızın çekmiş olduğu müthiş fotoğraflar var. Önemli olan fotoğraflarında muhabirlerin neyi anlatmak istedikleri veya hangi koşulda fotoğraf çektikleridir” diye konuştu.
Sergiye katılmak isteyen muhabirlerin fotoğraflarıyla birlikte 1 Temmuz 2017 tarihine kadar Basın İlan Kurumu Samsun Müdürlüğüne müracaat etmeleri gerekiyor.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Atık şişeler elinde sanata dönüşüyor

Atık şişeler elinde sanata dönüşüyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık