Ana Sayfa Gündem Hurdacı Romanlardan Canik'e tepki

Hurdacı Romanlardan Canik'e tepki

Samsun'da el arabası ile hurda toplayan ve bu hurdaları, eski Sanayi Sitesi'nde bulunan depoda biriktiren hurdacılar, Canik Belediyesi tarafından buranın kapatma kararına tepki gösterdi.

Giriş Tarihi: 6 Haziran 2017 Salı 17:53
Hurdacı Romanlardan Canik'e tepki
Agromec

Samsun'un Canik İlçesi'nde el arabalarıyla hurda toplayan Roman vatandaşlar, Eski Sanayi Sitesi'nde bulunan depolarının ruhsat bulunmaması nedeniyle kapatma kararı nedeniyle Canik Belediyesi önünde basın açıklaması yaptılar. Hurdacılar adına konuşan Saim Yarar, "Belediyeden tek istediğimiz vicdanınızın sesini dinlemeniz. Canik Belediye Başkanı Osman Genç'ten sıkıntımıza çare bulmasını diliyoruz. Bizler bu şehrin içerisinden demir ve hurda topluyoruz. Yaklaşık 80 hane, 400 kişi bu işten geçimlerini sağlıyor. Bizler çözüm bu konuda çözüm bekliyoruz" dedi.

Canik Belediyesi'nin depoların ruhsatı olmadığını gerekçe göstererek kapatmak istediğini de söyleyen Saim Yarar, "Bizden depoların kapatılmasını hurdaların ise Tekkeköy İlçesi'ndeki Sanayi sitesine götürülmesini istiyorlar. Bizler el arabalı hurdacılar olarak oraya nasıl gidelim? Derdimize bir çare bulsunlar. Bizler romanlar olarak fedakarız. Türkiye Cumhuriyeti'nde Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız, Milletvekillerimiz ne söylüyorsa birebir gerçekleştiriyoruz. Bizim bundan başka hiç bir geçim kaynağımız bulunmuyor. Biz bu işi yapmadığımız zaman çoluk çocuğumuzu aç bırakıyoruz. Susuz bırakıyoruz. Başta Canik Belediye Başkanımız Osman Genç olmak üzere tüm yetkililere sesleniyoruz, lütfen bizim derdimize çare bulsunlar" diye konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Pozitif ayrımcılığı önemsemeliyiz

Pozitif ayrımcılığı önemsemeliyiz

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık