Ana Sayfa Yaşam Kıyamet bizi teğet geçti

Kıyamet bizi teğet geçti

Günlerdir “kıyamet”in kopacağı öne sürülen saat de "fos" çıktı !

Giriş Tarihi: 21 Aralık 2012 Cuma 14:41
Kıyamet bizi teğet geçti
Agromec

Ve o an geldi çattı ! Saat 13:11 oldu. Geri sayım sona erdi. Ancak kıyamet yine kopmadı...
Şirince'de alkış koptu ancak beklenen olmadığı için hayal kırıklığı da vardı.

KEHANET PATLADI


Maya kehanetçileri 21 Aralık 2012 tarihi gibi bir de saat vermişlerdi. İddialarına göre Türkiye saatiyle 13.11'de Maya takvimi sona ermiş olacak ve o anlarda dünya karanlığa gömülecekti. Vakit tamam oldu... 21 Aralık senarisleri patladı.

NE OLACAK SANILIYORDU?


Herşey Maya Takvimi'nin 21 Aralık'ta son buluyor olmasıyla başladı. Hayalperest senaristler devreye girdi, bir kıyamet senaryosu yazdı.
Bu senaryoları körükleyen ise Japon Prensesi Kaoru Nakamaru 'nun Pisagor Konferansı'nda yaptığı bir konuşma oldu. Prenses o konuşmada 21 Aralık tarihini işaret ediyor ve 3 gün 3 gece karanlık olacak diyordu. Bu sözleri söyleyen aklı başında ve aristokrat biri olunca haliyle inananların sayısı arttı.

ADNAN OKTAR MEHDİ'Yİ BEKLİYORDU


21 Aralık çılgınlığında bizim Türkler de geri kalmadı. Adnan Hoca olarak bilinen Adnan Oktar da sarışın kızları ile yaptığı ekran sohbetinde 21 Aralık'ta Mehdi'nin geleceğini ilan etmişti.
DİYANET DEMİŞTİ: "KIYAMET KOPMAYACAK"
Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan NASA'ya birçok ilgili ve yetkili makam geçtiğimiz günlerde yaptıkları açıklamalarında kıyametin kopması ya da dünyanın sonunun gelmesi gibi bir durumun söz konusu olmadığını belirtmişti.

ŞİRİNCE SAKİNDİ


Maya inanışına göre; 21 Aralık tarihinde gerçekleşecek olan 'kıyamet'te ayakta kalacağı iddia edilen İzmir'deki Şirince köyü sakin bir gece geçirdi.


Sabahın erken saatlerinde çok sayıda basın mensubunun olduğu görüldü. Gazeteciler, canlı yayınla köydeki durumu aktardı. Belediye tarafından da "Basın İletişim Merkezi" kuruldu.


Şirince esnafı açısından tahmin edilen hareketlilik sabah saatleri itibariyla henüz başlamadı. Beklediğini bulamayan Şirince esnafı, ilerleyen saatlerde ziyaretçi sayısının artmasını umut ediyor.
Otellerin günler öncesinde dolduğu köyde, büyük bir çoğunlukla yerli turistlerin bulunduğu görüldü. Köyde yaklaşık bin 500’e güvenlik gücü ile kurtarma ve sağlık ekipleri bulunuyor. Bu arada, köy merkezi dışındaki tarlalarda çadır kurmak isteyen ziyaretçilere izin verilmedi.


Öte yandan, Şirince'de bazı grupların İncil dağıtması dikkati çekti. Bazı köylüler, bu duruma tepki gösterdi. Maya takviminde 21 Aralık tarihinde kıyamet kopacağı öne sürülüyordu. İnanışa göre kıyametten Fransa’daki bir köy ile İzmir'in Şirince köyü etkilenmeyecek.

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Derviş Alp 1 yaşında

Derviş Alp 1 yaşında

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık