Ana Sayfa Ekonomi Ömer Halisdemir'in adı markalaşacak

Ömer Halisdemir'in adı markalaşacak

Türk Patent ve Marka Kurumu Ömer Halisdemir'in adını tescilledi. Ömer Halisdemir'in ismi 19 Ocak 2017 tarihinde yapılan başvuru ile koruma altına alındı.

Giriş Tarihi: 15 Haziran 2017 Perşembe 14:42
Ömer Halisdemir'in adı markalaşacak
Agromec

Ömer Halisdemir'in adı savunma sanayinden, kara deniz ve hava lojistik hizmetlerine, medya yayıncılığından, finansal hizmetlere, bilimsel ve sınai incelemeden, eğitim öğretim alanına, hukuki hizmetlerden, mühendislik hizmetlerine, tıbbi alandan enerjiye kadar birçok sektörde tescillendi.

SİMGE OLDU

Konuyla ilgili açıklama yapan Adres Patent Genel Müdür Yardımcısı Cumhur Akbulut, “Ömer Halisdemir, 15 Temmuz darbe girişiminin seyrini değiştirmiş ve darbeye karşı direnişin simgesi haline gelmiş çok önemli bir isim. Özel Kuvvetler Komutanlığı'nı ele geçirmek isteyen darbeci Tuğgeneral Semih Terzi'yi gözünü kırpmadan vurarak etkisiz hale getirmiş ardından darbeci askerler tarafından şehit edilmiştir. Bu kanlı darbe girişiminin engellenmesinde büyük rol oynayan Kahraman Ömer Halisdemir ülkemiz için sembol olmuştur. Böyle bir kahramanın adının tescillenerek koruma altına alınması önemli bir gelişmedir” dedi.

12 HAZİRAN'DA ALINDI

Patent Kanunu'na da değinen Akbulut sözlerini şöyle tamamladı: "TBMM'de kabul edildikten sonra 10 Ocak 2017 tarihinde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanan Patent Kanunu tescil sürelerini de kısalttı. Türk Patent ve Marka Kurumu yasanın ardından yapılan bu önemli başvuruyu 12 Haziran 2017 tarihinde sonuçlandırarak Ömer Halisdemir'in adını tescillemiş oldu".

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz YÖREX Fuarı’na Samsun damgası

YÖREX Fuarı’na Samsun damgası

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık