Ana Sayfa Ekonomi Samsun Bafra'da Kuş Gribi Korkusu

Samsun Bafra'da Kuş Gribi Korkusu

Samsun'un Bafra ilçesinde Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın kuş gribine karşı aldığı önlemler kapsamında pazarda canlı kanatlı hayvan satışı yasaklandı.

Giriş Tarihi: 5 Haziran 2017 Pazartesi 16:52
Samsun Bafra'da Kuş Gribi Korkusu
Agromec

Samsun'un Bafra ilçesinde pazarda canlı kanatlı hayvan satışının Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın kuş gribi vakalarına karşı aldığı önlemler kapsamında yasaklandığı öğrenildi.

Bafra ilçesinde ikinci bir emre kadar pazar yerlerinde kanatlı canlı hayvan satışı tamamen yasaklandı. Edinilen bilgiye göre, bazı bölgelerde kuş gribi vakalarının görülmesi nedeniyle Gıda Tarım Hayvancılık Bakanlığı, Bafra İlçe Tarım İl Müdürlüğüne bir yazı göndererek kanatlı hayvan satışının yasaklandığını bildirdi.

Bafra Tarım İlçe Müdürlüğünden konu ile ilgili yapılan açıklamada ise "Gıda Tarım Hayvancılık Bakanlığı Gıda Kontrol Müdürlüğünün 37282 sayılı kararı gereğince Kuş gribine karşı önlemlerin alınabilmesi için;ikinci bir emre kadar pazarlarda kanatlı hayvanların satışı yasaklanmıştır" denildi.

Öte yandan Bafra Belediyesi Zabıta ekiplerinin yasağa rağmen pazarda canlı hayvan satışı yapanlara cezai işlem uyguladığı öğrenildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz YÖREX Fuarı’na Samsun damgası

YÖREX Fuarı’na Samsun damgası

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık