Ana Sayfa Dünya Samsun'da “Ruh-u Ramazan” programı

Samsun'da “Ruh-u Ramazan” programı

Gençlik ve Spor Bakanlığı Ramazan ayında gençler için farklı illerde “Ruh-u Ramazan” adı altında söyleşi ve iftar programları düzenleyecek.

Giriş Tarihi: 5 Haziran 2017 Pazartesi 15:10
Samsun'da “Ruh-u Ramazan” programı
Agromec


Gençlik ve Spor Bakanlığı Ramazan ayı boyunca gençler için  farklı illerde “Ruh-u Ramazan” adı altında söyleşi ve iftar programları düzenleyecek.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Eğitim, Kültür ve Araştırma Genel Müdürlüğü; Konya, Gaziantep ve Samsun’da gençler için söyleşi ve iftar programları düzenleyecek. Gençlerin karşılıklı anlayış, milli ve manevi değerleri tanıtılmasının amaçlandığı programların moderatörlüğünü Cansu Canan Özgen yapacak. İftardan önce düzenlenecek olan söyleşi programlarında Ömer Tuğrul İnançer gençlerle biraraya gelecek ve Ahmet Akkuş da gençlere tasavvuf musikisinden örnekler sunacak. Program kapsamında ayrıca, Ramazan ayı içerisinde TRT'de yayınlanan  Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması'na katılan hafızlar tarafından Kur'an-ı Kerim okunacak.

RAMAZAN'DA 3 İLDE GERÇEKLEŞTİRİLECEK

6 Haziran’da Konya’da düzenlenecek olan ilk iftar programına üniversitede öğretim gören gençler ve sporcularla birlikte denetimli serbestlik kapsamında olan,  Sevgi evlerinde kalan, madde bağımlılığı kapsamında rehabilitasyona tabi tutulmuş gençler de katılacak. 400 kişinin katılımıyla gerçekleşecek olan programda mülteci gençler de yer alacak .Ramazan ayı boyunca üç ayrı şehirde devam edecek olan iftar programları, Konya’dan sonra 19 Haziran'da Gaziantep, 23 Haziran'da Samsun'da yapılacak.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Erdoğan'dan ABD ve Kuzey Kore uyarısı

Erdoğan'dan ABD ve Kuzey Kore uyarısı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık