Ana Sayfa Ekonomi SASKİ'den 3 milyonluk yatırım

SASKİ'den 3 milyonluk yatırım

SASKİ Havza ve Ladik ilçelerine 3 milyon liralık içme suyu yatırımı yapacak

Giriş Tarihi: 6 Haziran 2017 Salı 12:27
SASKİ'den 3 milyonluk yatırım
Agromec


Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürü Kamil Demircioğlu, Havza ve Ladik ilçelerinin kırsal kesimindeki mahallelerin içme suyu sorununu çözmeye kararlı olduklarını açıkladı.

Havza ve Ladik ilçelerinin muhtelif bölge, cadde ve mahallelerindeki içme suyu inşaatı yapım işi projesinin 3 milyon liraya mal olacağına belirten SASKİ Genel Müdürü Kamil Demircioğlu, “Şimdiye kadar, Havza ilçesinin kırsal kesimlerindeki mahallelerde 15 kilometre, Ladik ilçesinin kırsal bölgelerinde mahallelerde ise 2,5 kilometre içme suyu hattı döşendi. Proje tamamlandığında toplam 35 kilometre içme suyu hattı döşenecek” dedi.

ELİMİZİ TAŞIN ALTINA KOYDUK

Havza ve Ladik içme suyu projesine 31 Ağustos 2016 tarihinde start verildiğini kaydeden Demircioğlu, şunları söyledi: “Samsun’daki ilçelerin kırsal kesimindeki mahallelerinin içme suyu sorunu çözmek için elimizi taşın altına koyduk. İlçelerin kırsalında bulunan ve içme suyu sıkıntısı çeken tüm mahallelerin suyla hasreti sona erecek. Projenin 22 Aralık 2017 tarihine kadar tamamlanması hedefleniyor."Kamil Demircioğlu, proje tamamlandığında, Çam Yatağı, Sofular, Belalan, Aslan Çayırı ve Hacı Dede Mahallelerinin içme suyu sorununun çözüleceğini sözlerine ekledi.

3 ADET TERFİ BİNASI BİNASI YAPILACAK

SASKİ Genel Müdürlüğü İçme Suyu Dairesi Başkanı Cihan Güller ise bu proje kapsamında 5 adet 30 metreküp içme suyu deposu, 1 adet 50 metreküp içme suyu deposu ve 1 adet 75 metreküp içme suyu deposu ile 3 adet terfi binasının yapılacağını kaydetti.

Öte yandan, proje kontrolörü İnşaat Mühendisi Yunus Emre Özyazıcı ile inşaat teknikerleri Cemal Çelik ile Hasbi İnan, Havza ilçesinde incelemelerde bulunarak içme suyu hattı çalışmaları hakkında yüklenici firma yetkilerinden bilgi aldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz YÖREX Fuarı’na Samsun damgası

YÖREX Fuarı’na Samsun damgası

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık