Ana Sayfa Gündem Şehitler Samsun'da yaşatılacak

Şehitler Samsun'da yaşatılacak

Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi, şehitlerin isimlerinin cadde ve sokaklara verilmesi maddesini oy birliği ile kabul etti.

Giriş Tarihi: 15 Haziran 2017 Perşembe 15:02
Şehitler Samsun'da yaşatılacak
Agromec

Haziran ayı ikinci toplantısını gerçekleştiren Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi, İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının 31 Mayıs 2017 tarih ve 2447 sayılı gündemin 62. maddesinde yer alan şehitlerin isimlerinin cadde ve sokaklara konulması karara bağladı. 5216 sayılı Büyükşehir Belediye Kanunu’nun 7/g maddesinde de yer alan konuyu görüşen meclis üyeleri, şehitlere vefa borcu olarak isimlerinin cadde ve sokaklarda yaşatılmasına tam destek verdi. Yapılan oylamada madde, 86 meclis üyesinin tamamının evet oyuyla kabul edildi.


YENİ İSİMLER VERİLDİ


Şehitleri unutmamak ve unutturmamak amacıyla Bafra’nın Küçükkavakpınar Mahallesi’ndeki Küçükkavakpınar Sokağı Şahin Can Caddesi, Dedeli Mahallesi’ndeki ‘Yukarı Sokak, Şehit Jandarma Er Şaban Ünal Sokağı, Terme’nin Evci Mahallesi’ndeki Arımdere Sokak, Şehit Komiser Mustafa Zıvalı Sokağı ve Kazımkarabekirpaşa Mahallesi’ndeki mevcut kadastro yolu, ‘Şehit Piyade Er İbrahim Oral Sokağı, Vezirköprü’nün Atatürk Mahallesi’ndeki Çeltekli Caddesi, Şehit Uzman Jandarma Çavuş İbrahim Akyüz Caddesi ve Tabakhane Mahallesi’ndeki 1400. Sokak, Şehit Jandarma Er Baykal Galyoncuoğlu Sokak, 19 Mayıs’ın Ormancık Mahallesi’ndeki Caymazlar Sokak Gazi İsmet Abacı Sokağı, Alaçam’ın Madenler Mahallesi’ndeki Evci 1. Sokak, Şehit Piyade Uzman Çavuş Yavuz Mete Sokağı, Havza’nın Yazıkışla Mahallesi’ndeki Yazıkışla Sokağı, Şehit Er Kerim Bıyıklı Sokağı, İlkadım‘ın Adalet Mahallesi’ndeki ‘Dilek Sokak, ‘Şehit Ömer Halisdemir Sokağı, Çatalarmut Mahallesi’ndeki ‘Telli Baba Sokak, Şehit Özel Harekat Polis Memuru Mesut Yılmaz Sokağı, Kökçüoğlu, Liman ve Selahiye Mahallelerindeki Uzun Sokak isimli sokaklar ise Şehit Jandarma Uzman Çavuş Gökhan Bayram Sokağı olarak değiştirildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Pozitif ayrımcılığı önemsemeliyiz

Pozitif ayrımcılığı önemsemeliyiz

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık