Ana Sayfa Spor ‘Şiddet Yasası’ resmi gazetede!

‘Şiddet Yasası’ resmi gazetede!

6222 Sayılı ‘Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Yasanın Uygulanmasına İlişkin Yönetmelik” resmen yürürlüğe girdi

Giriş Tarihi: 23 Aralık 2012 Pazar 11:03
‘Şiddet Yasası’ resmi gazetede!
Agromec

SPORDA şiddetin önüne geçilmesi amacıyla TBMM tarafından çıkarılan 6222 Sayılı “Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanunun Uygulanmasına İlişkin Yönetmelik” dünkü Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girmiş oldu.


Yönetmelik; spor alanları ile çevresinde, taraftarların sürekli veya geçici olarak gruplar halinde bulundukları yerlerde veya müsabakanın yapılacağı yere gidiş ve geliş güzergâhlarında, takımların kamp yaptığı yerlerde uygulanacak güvenlik önlemlerini; il ve ilçe spor güvenlik kurullarının, spor dallarının bağlı bulunduğu federasyonların, kulüplerin, Spor Genel Müdürlüğünün, genel kolluk ve özel güvenlik görevlilerinin, taraftardan sorumlu kulüp temsilcilerinin, hakemlerin, basın ve yayın kuruluşları ve diğer ilgili kişi ve kurumların ve müsabaka amirlerinin görev, yetki ve sorumluluklarını; biletlerin basılması ve satışa sunulmasını, sağlık teşkilatı ve belediyelerin alacağı önlemler ile 6222 sayılı kanunda öngörülen diğer hususlara ilişkin usul ve esasları kapsıyor.


‘e-bilet’ dönemi resmen başladı


Futbol kulüpleri bilet almak isteyenler için üstünde adı, soyadı, TC kimlik numarası ve fotoğrafı bulunan kartlar hazırlayacak


FUTBOLDA “e-bilet” dönemi, 6222 sayılı ‘Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine dair yönetmeliğin’ dünkü Resmi Gazete’de yayımlanmasıyla başladı. Yönetmelik gereği futbol kulüpleri, müsabakalara girişi sağlayacak biletleri, Türkiye Futbol Federasyonu'nun merkezi elektronik biletleme sistemi üzerinden oluşturacak.
Kulüpler, bilet almak isteyen kişiler için üzerinde adının, soyadının, TC kimlik numarasının ve fotoğrafının bulunduğu elektronik kart hazırlayacak.


YABANCI vatandaşlar ise uyruğu olduğu devletin adıyla Türkiye’ye giriş yaptığı pasaportun seri numarası bulunan elektronik kartla müsabakalara girişlerini gerçekleştirebilecek.

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Tek eksik goldü

Tek eksik goldü

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık