Yaşam

Terme'de muhteşem etkinlik

Terme Ramazan sokağında gerçekleştirilen etkinlikler kapsamında dün gece işaret dili ile ilahi sunumu gerçekleştirildi. Belediye Başkanı Şenol Kul, \u0093Biz Terme Belediyesi olarak engelliler konusunda da farklı çalışmalara imza atmaktan dolayı çok mutluyuz\u0094 dedi.

Terme Belediyesi'nin bu sene Terme ırmak boyunca 1'sini düzenlediği \u0093Ramazan Etkinlikleri\u0094 dolu dolu geçiyor. Önceki gece yapılan programlarda Terme Belediyesi ve Terme Esnaf ve Sanatkarlar Odası işbirliği ile işaret dili ile ilahi sunumları yapıldı.
Termeli işitme engelliler, aileleri ve vatandaşların katıldığı programda, işaret dili öğreticisi Arzu Kıranlı ve öğrencileri Cuma İlahisi, Bayrak İlahisi, Şehitler Ölmez, Hoş Geldin Ramazan, Yetim Kız, Hekimoğlu, Ben Yürürüm, Sevdim Seni Mabuduma ve Bir Başkadır Benim Memleketim şiirlerini işaret diliyle okunup anlattılar.

TOPLUMSAL DUYARLILIK VE EMPATİ

Engelli vatandaşlar için göreve geldikleri ilk günden bu yana önemli çalışmalara imza attıklarının altını çizen Belediye Başkanı Şenol Kul, \u0093Engelli vatandaşlarımızın dün olduğu gibi bugün de yanlarında olmaya devam ediyoruz. Her şeyden önce toplumsal bir duyarlılık ve empatiyle engelli kardeşlerimizin de topluma katılmasını sağlamalıyız. Hepimiz empati yapmalıyız. Belediye olarak sağlıklı insanlar için düşündüklerimizin daha fazlasını, engelli insanlarımız için düşünmeye ve onlara sağlıklı zeminler oluşturmaya çalışıyoruz. Programa katkılarından dolayı Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Barış Aktepe kardeşime teşekkür ediyorum\u0094 diye konuştu.

HEPİMİZİN GÖREVİ

Terme'de toplumun farklı kesimleri ile işbirliği içerisinde çalışmalara devam edeceklerini belirten Terme Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Barış Aktepe, \u0093Eğer bugün bu engelli kardeşlerimizin yüzünü bir nebze de olsa güldürebilirsek ne mutlu bize. Engellilerimize sahip çıkmak hepimizin insanlık görevidir.\u0094 dedi. Vatandaşlar, Ramazan ayı boyunca düzenlenen etkinliklerden dolayı Terme Belediye Başkanı Şenol Kul ve ekibine teşekkür etti.