Ana Sayfa Samsun Haberleri 30 Ekim 2019 418 Görüntüleme

Osman Temiz ”Deveci Yalan Söylüyor”

Atakum Belediyesi’nin Suç Duyurusunda Bulunduğu Atakum İmar İnşaat şirketi Müdürü Basın toplantısı yaptı.
Osman Temiz ”Deveci Yalan Söylüyor”

Şirket Müdürü Osman Temiz, Atakum Belediyesi’nde şirketle ve kendisi ile ilgili iddialara cevap verdi, Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci hakkında önemli ithamlarda bulundu.

31 Mart Seçimlerinin ardından Atakum Belediye Başkanlığı’na seçilen ve göreve başladığı günden itibaren uygulamaları ile basının ve kamuoyunun gündeminden düşmeyen Cemil Deveci’ye Atakum İmar İnşaat San. Ve Tic. LTD. ŞTİ Müdürü’nden şok suçlamalar geldi.

ZORLA VE BASKI İLE RAPOR İMZALATMAYA ÇALIŞTILAR

Şirket Müdürü Osman Temiz, Cemil Deveci’yi İftira niteliğinde yalan beyanlarda bulunmak, Şirketin beyannamelerini zorla ve baskı ile değiştirmek, Giresun’dan Yeminli Mali Müşavir getirmek ve bu mali müşavire kendi hazırladıkları raporu zorla ve baskı ile imzalatmaya zorlamak, imzalamadığı için de imzasız YMM Raporu ile işlem yapmakla suçladı.

DEVECİ ŞİRKETİN TÜM BELGELERİNİ ALDI

Cemil Deveci’yi yalan iddialarla İtibar Suikastı yapmakla itham eden Osman Temiz, Deveci’nin Atakum İmar İnşaat San. Ve Tic. LTD. ŞTİ’nin tüm belgelerini aldığını ve bu şirketi maliye ve SGK’ya borçlandırdığını, şirketin muhasebecisine de baskı yapıldığını ileri sürdü. Osman Temiz Belgelerleilgili olarak da Belediyeye ihtarname çektiğini söyledi.

600 İŞÇİ FAZLASI VARKEN 250 KİŞİYİ İŞE ALDI, MAAŞ ÖDEYEMİYOR

Belediye’nin maaş ödeyemez durumda ve 600 personel fazlalığı varken, Atakum İmar İnşaat A.Ş.ye 76, Yeni Şirkete, 80, Park bahçeler Müdürlüğü’ne de 80 olmak üzere toplam 250 kişiden fazla işçi alımı yaptığını ileri süren Osman Temiz, Cemil Deveci’yi dilediği her yerde karşılıklı tartışmaya çağırdı. Osman Temiz yeni kurulan şirketin de Deveci’nin “ kar ettiği “ iddialarına rağmen 2 aydır çalışanlara maaş ödeyemediğini, SGK ve maliyeye de ciddi borçları olduğunu ileri sürdü

Osman Temiz açıklamasında şu bilgilere yer verdi:

ŞİRKETİN BÜTÜN İŞLEM VE EYLEMLERİ DEVECİ’NİN SORUMLULUĞUNDA

Atakum İmar İnşaat San. ve Tic. Ltd. Şti. Bakanlar Kurulu Kararı ile kurulduğu,  696 sayılı K.H.K. ile kamu tüzel kişiliği kazanmış bir şirket olduğunu ve  100 ortağı ve  Şirket Müdürünün Atakum Belediyesi olduğunu belirten Osman Temiz Basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi. “ Belediyeler Kanununun 37.maddesi ‘’Belediye Başkanı, belediye idaresinin başı ve belediye tüzel kişiliğinin temsilcisidir’’der, bu nedenle de yapılan bütün iş ve eylemler şuan CEMİL DEVECİ nin sorumluluğundadır.

YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİR RAPORU TÜM İDDİALARINI YALANLIYOR

Atakum Belediyesi yönetimince, yerel ve ulusal basın üzerinden, belediyenin ve şirketinin borca batık olduğu yönünde haberler yaptırılmıştır, Cemil Deveci tarafından yaptırılan haberlere göre, Atakum İmar İnşaat San. ve Tic. Ltd. Şti.nin 48.010.815 TL borçlu olduğu belirtilmektedir. Gerçek borç 11 Milyon 603 Bin Liradır. Kamuoyuna açıkladıkları miktarlar abartılı ve yalandır.

ATAKUM İMAR İNŞAATIN PERSONELİNDEN HİZMET ALIYOR, PARA ÖDEMİYOR, SGK VE VERGİ BORÇLARI DA ŞİRKETE YÜKLENİYOR

Yeni şirket kurmalarına rağmen, mevcut şirketin elemanları ile çalışmakta ve mevcut şirketten hizmet almakta, bu şirkete para ödememektedir. Ancak personelin SGK Pirimleri ve Maliyeye olan vergi borçları da 31 Marttan bu yana bu şirketin üzerindedir.

ŞİRKETİN RESMİ KAYITLARININ YEDEKLERİNİ ALDIM

31 Mart 2019 tarihinde şirket bünyesinde bulunan bütün bilgisayar ve resmi kayıtların yedeklerini aldığım halde ATAKUM BELEDİYESİ yeni yönetimince belgelere el konularak bilmediğim bir yere götürüldü.

31 ARALIK ÖNCESİ BEYANLARDA ART NİYETLİ DEĞİŞİKLİKLER YAPILDI

Bilgim dışında 30 Nisan 2019 tarihinde verilen beyanname, 31 Aralık öncesi döneme ait hesaplarda art niyetli değişiklikler yapılarak düzenlendi.

Bu beyanname bir meclis üyesinin, şirketin muhasebecisine baskı yapılarak zorla düzenletildiği, bu baskılara dayanamayan muhasebecinin görevi bırakmak durumunda kaldığı da bilinmektedir.

BORÇ İDDİALARI 2017 YILI YMM RAPORUNDA TERS İŞLEMDEN KAYNAKLI

Atakum İmar İnşaat San. ve Tic. Ltd. Şti’nin 7 milyon 201 bin 812 TL Kasa açığı, 8 Milyon  TL Kaybolan sermaye, 3 milyon 302 bin TL Olmayan stok farkı, 91 bin  TL Olmayan araç  borcu,  iddialarının yalan olduğu ve şirketin 12 milyon TL nin üzerinde mal varlığı sahip olduğu YMM (Yeminli mali Müşavir  raporunda net olarak görülmektedir. 2017 yılına ait YMM raporunda ters işlemden kaynaklandığı ve düzeltildiği görülmektedir.

ALACAĞIMIZ BİLEREK SAKLANDI

2.482.596 TL Personel borcu olarak belirtilen tutar karşılığında, ATAKUM BELEDİYESİ nden alacağımız olan 2.393.272 TL bilerek saklanmış ve bilançoya yazılmamıştır. 12.420.000 TL SGK prim borcu, belge ile ispatı mümkün olduğu halde 816.120 TL fazla yazılmıştır. Daha ilginç olanı ise bu raporların tamamının Cemil Deveci’de bulunduğu ve bilerek YALAN söylemeyi tercih etmesidir.

37,5 TON ET TÜKETİLDİ İDDİASI

Kamuoyunun en fazla merak ettiği 37,5 ton et konusuna gelince, Atakum İmar İnşaat San. ve Tic. Ltd. Şti. olarak 12 tesis ve cenaze pideleri birimini işletmekteyiz. İşletmelerin ihtiyacı olan ürünleri, fiyat teklifi toplamak kaydı ile temin ederiz.

ETLERİ PERİYODİK DÖNEMLERDE EN AZ 20 PERSONEL, TUTANAKLA TESLİM ALDI

Firmadan alım vadelerini uzatmak üzere 06/2019 ile 10/2019 döneminde malları teslim belgesi ile aldık. Fatura edilmesini erteleyerek vade kazanıp sıkışık olduğumuz ayları bu şekilde rahat geçebilmeyi hedefledik. 12 farklı tesiste, 20 farklı kişinin imzası ile teslim alınan malların tamamı, ticari olarak kullanılmış yani işletmelerde ürün haline dönüştürülüp satılmıştır.

ATAKUM BELEDİYESİ ŞİRKETE BORÇ VE TAAHÜTLERİNİ ÖDEMİYOR

Atakum Belediyesi başkanlığını CEMİL DEVECİ şirketimizi karalayarak, enkaz devir aldığı söylemi ile yetersizliğinin üzerini örtmeye çalışmakta ve her türlü itibar suikastini meşru görmektedir. Bununla birlikte, kamuya karşı olan borç ve taahhütlerin ödemesinin yapılmayarak benim üzerime atılı kalmasına çalışılmaktadır. Kapatıldığını beyan ettiği Atakum İmar İnşaat San. ve Tic. Ltd. Şti.nin kendi dönemine ait 8 milyon TL lik vergi ve SGK borcunu ödemeyerek kamu nezdinde benim şahsen sorumlu olmam sağlamıştır.

ATAKUM BELEDİYESİNDE ŞİRKETİN EN AZ 530 PERSONELİ ÇALIŞIYOR

Atakum İmar İnşaat San. ve Tic. Ltd. Şti.  şuan aktiftir, Atakum Belediyesi ile 28/06/2019 tarihinde yapmış olduğu 01/07/2019 ile 31/12/2019 tarihleri arasında 696 sayılı K.H.K.kapsamında personel hizmet alımı işi sözleşmesini yapmıştır. Bu sözleşme tahtında, halen Atakum Belediyesinde  530 personeli çalışmaktadır.

2018 yıl sonu cirosu 43 milyon TL dir, 12 milyon TL değerinde kayıtlı mal varlığı bulunmakta ve Atakum Belediyesinden bu gün itibari ile en az 6 milyon TL alacağı olan bir firmadır. Şeref Aydın imzası ile savcılığa verilen cevap yazısında 04/10/2019 tarihinde 2.965.415 TL alacağımızın olduğu kabul edilmiştir.

ŞİRKETE ALACAĞI OLDUĞU HALDE ÖDEME YAPILMADI, ŞİRKET HİLELİ İFLASA GÖTÜRÜLÜYOR

Atakum İmar İnşaat San. ve Tic. Ltd. Şti.nin bilinçli şekilde iflasa sürüklendiğinin diğer bir delili ise, firmanın; ATAKUM BELEDİYESİ nezdindeki alacaklarını gösteren ayrıntılı hesap kartında da görüleceği üzere 16/04/2019 tarihinde 2.950.519,05 TL alacağı olduğu halde ödeme yapmamasıdır.

KÖTÜ NİYETLE KAYITLARI DEĞİŞTİRDİLER, ORİJİNAL KAYITLAR BENDE

Atakum İmar İnşaat San. ve Tic. Ltd. Şti., yukarıda anlattığım YALAN beyanlar üzerinden HİLELİ şekilde iflasa götürülmektedir. Baskı ve şantaj ile muhasebeciye zoraki verdirilen vergi beyannamesindeki bilgilerin YALAN olduğu, YMM raporunda ayrıntısı ile görülmekte olup aynı zamanda 31 Mart tarihi itibari ile tarafımdan alınan yedek kayıtlar ile de kötü niyetle KAYITLARIN değiştirildiği teyit edilmektedir. Cemil Deveci, önceki dönemi suçlayabilmek ve kendi yetersizliğini perdeleyebilmek için bu şirketi hedef seçmiştir.

Atakum İmar İnşaat San. ve Tic. Ltd. Şti. Atakum Belediyesinde olan alacağını alıp, kendi borçlarını yapılandırıp, 12 tesisin sağladığı nakit akışı ile sorunsuz şekilde ticari faaliyetlerini sürdürebilecekken, Cemil Deveci nin siyasi düşmanlığı ve zulmüne maruz kalmıştır.

BAŞINDA KİM OLURSA OLSUN 3 AY İÇİNDE ŞİRKET DÜZLÜĞE ÇIKAR

Atakum Belediyesi, Atakum İmar İnşaat San. ve Tic. Ltd. Şti. olan borcunu ödesin veya ödeme sözü versin, daha önce işlettiği 12 tesisini iade etsin, 3 ay içinde şirket üzerindeki bütün hacizleri kaldırıp ticari faaliyetlerini tekrar yapar hale dönüştüreceğim, bu iş için benim olmam da şart değil, işine hakim ve tarafsız her aklı başındaki herhangi bir kişi, bu şirketi 3 ay içinde düzlüğe çıkarır.

YENİ ŞİRKETE MAL VARLIĞI HİLELİ YOLLARDAN AKTARILDI

ATAKUM SANAT KÜLTÜR TUR.YÖN.ORG. GIDA SAN. VE TİC.LTD.ŞTİ. Cemil Deveci’nin yeğeni Berk Altunkılıç adına, 25.000 TL sermaye ile kurulmuş ve sonrasında Atakum Belediyesi’ne hibe edilmiştir. Hibe işlemleri bile beklenmeden 01/05/2019 tarihinden itibaren, Atakum İmar İnşaat San. ve Tic. Ltd. Şti.nin bütün varlığı bu yeni şirket üzerine hileli yollar ile aktarılmaya başlanmış ve Cemil Deveci tarafından bu şirketin çok karlı olduğu, çok iyi çalıştığını kamu oyuna sık sık hatırlatılmıştır.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Tema Tasarım | Osgaka.com