Ana Sayfa Sağlık Ekmeğimiz hâlâ bol tuzlu, az kepekli

Ekmeğimiz hâlâ bol tuzlu, az kepekli

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın Türkiye genelinde yaptığı ekmek denetimlerinde çok sayıda fırın ve satış noktasının belirlenen kriterlere uymadığı tespit edildi.

Giriş Tarihi: 22 Aralık 2012 Cumartesi 11:29
Ekmeğimiz hâlâ bol tuzlu, az kepekli
Agromec

Ocak 2012’de ekmeğe ‘az tuz, bol kepek’ şartı getiren Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, sahaya inerek standartlara uyulup uyulmadığını denetledi. Bu yıl içinde 181 bin 330 inceleme gerçekleştiren bakanlık, şartlara uygun üretim yapmadığı belirlenen 7 bin 66 işyeri hakkında idarî para cezası verdi. 38 ceza ise savcılığa bildirildi.


Ekmeği daha sağlıklı hale getirecek düzenlemenin yılbaşında yürürlüğe girmesinin ardından üretim ve satış noktalarına yönelik denetimlerde vatandaşın sağlığının hiçe sayıldığı ortaya çıktı. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın ülke genelinde yaptığı denetimlerde çok sayıda fırın ve satış noktasının kriterlere uymadığı belirlendi. Yapılan kontrollerde ekmeğe belirlenen oranın üzerinde tuz katıldığı tespit edilirken, kepek miktarının ise yeterli olmadığı görüldü. 38 firmanın ürettiği ekmeklerin ise sağlığa uygun olmadığı ortaya çıktı.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Sağlık Bakanlığı'ndan ünlülere mektup

Sağlık Bakanlığı'ndan ünlülere mektup

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık