Bugün

EYT staj ve çıraklık sigortası için formül geldi EYT kapsamına girebilecek! 9 Eylül 1999 öncesi ve sonrası s. girişliler dikkat! Staj ve çıraklık sigortası

03 Haziran 2023 - 11:22
TAKİP ETTAKİP ET

EYT düzenlemesi sonrasında milyonlarca vatandaş emeklilik hakkı elde etti. 9 Eylül 1999 öncesi sigortalı olanlar ve borçlanma ile tarihi öne çekenler emeklilik hakkı elde etmişti. Hal böyle olunca gözler staj ve çıraklık sigortası için atılacak adımlara çevrildi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, konu hakkında geçtiğimiz günlerde önemli açıklamalarda bulunmuştu. "Staj ve çıraklık sigortası kapsama dahil edilecek mi?" sorusunun yanıtı sorgulanan konular arasında yer alıyor.

EYT düzenlemesinin yasalaşmasının ardından 4 milyonu aşkın kişiye emeklilik yolu açıldı. 9 Eylül 1999'dan önce sigortalı olanlar ile borçlanmayla başlangıcını bu tarih öncesine çekebilenlere yaş şartı kaldırıldı. Yapılan düzenleme sonrasında staj ve çıraklık sigortası için atılacak adımlar yakından takip ediliyor. İşte, staj ve çıraklık sigortası için son gelişmeler!