Yılport Samsunspor, önceki akşam sahasında Boluspor ile 2-2 berabere kaldı. Ortaya çıkan bu sonuçta kaçan net fırsatların yanı sıra özellikle hakemlerin büyük etkisi oldu. Mücadelenin son dakikasında Bolusporlu Tugay Kaçar'ın Yusuf Emre'ye yaptığı yüzde 100 faule devam diyen orta hakem Can Cengiz, devamında da Kırmızı-Beyazlıların golü kalesinde görmesine neden oldu.
RAKİBE GELİNCE 'VAR'Herkes pozisyona VAR tarafından müdahale edilmesini bekliyordu ancak böyle bir şey olmadı ve Yılport Samsunspor, öncesinde net faul olan bir pozisyonda yediği golle sahasında 2 puan kaybetti. Bu sezon Spor Toto 1. Lig'de uygulanmaya başlanan VAR, Boluspor maçında Yılport Samsunspor aleyhine olan kararlarda devreye girerken, lehine olması gereken kararda ise adeta yokları oynadı.![](https://www.haber1919.com/images/files/2022/10/6357a4c9039c1.jpg)
![](https://www.haber1919.com/images/files/2022/10/6357a4b1031bd.png)
![](https://www.haber1919.com/images/files/2022/10/6357a4c9039c1.jpg)