Ordu'nun ardından 614 yolcu ve 447 kişilik mürettebatıyla Bartın'ın Amasra ilçesine gelen Panama bandıralı gemiyi, Kaymakam Kadir Perçi ve diğer ilgililer karşıladı.
![](https://www.haber1919.com/images/files/2023/05/646c863b8beef.jpg)
İşlemleri tamamlanan turistlere, liman çıkışında Rusça broşürler verildi. Turistler, daha sonra ilçedeki tarihi ve turistik yerleri görmek için limandan ayrıldı.Geminin, akşam saatlerinde İstanbul'a hareket etmesi bekleniyor.
![](https://www.haber1919.com/images/files/2023/05/646c8641068c9.jpg)
SAMSUN'U ES GEÇİYORLAR!
Samsun ise turizmde önemli bir potansiyele sahip kruvaziyer gemilerine bir türlü ev sahipliği yapamıyor. Gemilerin yanaşacağı uygun limanın olmaması büyük bir eksiklik olarak gösterilirken, 5 yıl önce Serbest Bölge'nin girişine planlanan Kruvaziyer Limanı projeside Büyükşehir Belediye Meclisi'nde reddedilmişti. Turist yüklü kruvaziyer gemileri, tarihi ve doğal güzellikleri ile ünlü Samsun'u her yıl es geçiyorlar.